Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

VOLLEY A2 ΑΝΔΡΩΝ:Εντός έδρας ήττα με το ξεκίνημα για τον ΑΟΠΕ Μοσχάτου απο τον Α.Ο Παλήννης με 0-3 (28-30,19-25,23-25)

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Μοσχάτου μας στο πρώτο αγώνα που έδωσε στο κλειστό της παραλίας με  0-3 (28-30,19-25,23-25) από τον Α.Ο Παλλήνης για το πρωτάθλημα του πρώτου ομίλου της Α2 κατηγορίας.

Πολύ καλά ξεκίνησε  η ομάδα μας το πρώτο σετ προηγήθηκε 3-2 ,9-8,14-11,αλλά από το σημείο αυτό ενώ είχε την καλή ψυχολογία η Παλλήνη αντέδρασε και έκανε το 14-14,αλλά και πάλι η ομάδα μας πέρασε μπροστά με 21-17 ,αλλά μία αδικαιολόγητη κάμψη έφερε το 22-24 για την Παλλήνη. Τα παιδιά της ομάδας μας δεν το έβαλαν κάτω  και έκαναν το 24-24 με την συμπαράσταση των αρκετών φιλάθλων της. Απο εκεί και πέρα όλα παίχτηκαν στο πόντο και η αντίπαλος ομάδα   κατάφερε τελικά να πάρει το πρώτο  συναρπαστικό σετ με 28-30 ίσως γιατί είχε και την τύχη μαζί της.

Στο δεύτερο σετ ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου  δεν ξεκίνησε πολύ καλά η αντίπαλος το εκμεταλλεύτηκε και προηγήθηκε με 0-3,4-8, από το σημείο αυτό και μετά η ομάδα μας  άρχισε να παίζει καλύτερα  έκανε το 6-8,αλλά ο διαιτητής του αγώνα στο σημείο αυτό  δεν σφύριξε τόσο καλά για την ομάδα μας έβγαλε κίτρινη κάρτα στο προπονητή μας σε μία αμφισβητούμενη φάση που του διαμαρτυρήθηκε  έγινε το 6-11 και μετά 10-20 και το τελικό 19-25.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ η ομάδα του ΑΟΠΕ Μοσχάτου μπήκε αποφασισμένη να το πάρει  προηγήθηκε με 12-11 αλλά και πάλι  οι διαιτητές του αγώνα είχαν διαφορετική άποψη και απέβαλαν τον προπονητή  Ανέστη Μαλτίδη και τον έφορο  της ομάδας μας  Νεκτάριο Χαλβατζή, λόγω των δικαιολογημένων διαμαρτυριών τους.Με αποτέλεσμα να χάσει η ομάδα μας με 23-25.

Η νεανική ομάδας μας μπορεί  να μην κατάφερε να κερδίσει αυτόν τον αγώνα αλλά αυτό που είδαμε είναι ότι διαθέτει αρκετά καλά στοιχεία να  πάει καλύτερα στην συνέχεια του πρωταθλήματος,εξάλλου στην αρχή είμαστε και ακόμη τίποτα δεν έχει τελειώσει.