Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2012

Νίκη πρόκριση πέτυχε η Ελευθερία Μοσχάτου επί της Α.Ε.Καλλιθέας με 62-49 στην πρώτη φάση του κυπέλλου της ΕΣΚΑΝΑ

Ωραίο παιχνίδι έκανε χτες το βράδυ στο κλειστό του δήμου Μοσχάτου η ομάδα του Παναγιώτη Κακαλιά επί της  Α.Ε.Καλλιθέας  για τον πρώτο γύρο του θεσμού του κυπέλλου της ΕΣΚΑΝΑ.
Η Ελευθερία Μοσχάτου κέρδισε με 62-49 μια αρκετά νεανική και ζωντανή ομάδα όπως είναι η ΑΕ Καλλιθέας.
Η ομάδα μας μπήκε αρκετά δυναμικά στην αρχή του αγώνα όπου και προηγήθηκε και με εφτά πόντους διαφορά,στο πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε βρίσκοντας την Ελευθερία να προηγείται με (15-10).Στο δεύτερο η ΑΕ Καλλιθέας έδειξε περισσότερη κινητικότητα και κατάφερε να μειώσει το σκόρ με αποτέλεσμα το ημίχρονο να τελειώσει με 27-26 υπέρ της Ελευθερίας.
Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες μπήκαν   δυνατά με αποτέλεσμα για αρκετά λεπτά να βρίσκονται κοντά στο σκόρ.Η Ελευθερία τελικά δείχνοντας την δυναμικότητά της κατάφερε να αποσπαστεί στο σκόρ λίγο πριν το τέλος και να κερδίσει και ταυτόχρονα να πάρει την πρόκριση για τον επόμενο γύρο.

Η ομάδα μας έδειξε αρκετά καλά σημεία με την απόδοσή της και περιμένουμε ότι στην συνέχεια θα πάει πολύ καλύτερα.