Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου 2012

Φιλική ήττα για την ομάδα του Μοσχάτου με 3-1 στο εκτός έδρας αγώνα του με τον Ιάσωνα.

Η ομάδα του Αγίου Φανουρίου ήταν σαφώς καλύτερη απο την δική μας,    κατάφερε να επικρατήσει σε όλα τα επίπεδα και πολύ γρήγορα άνοιξε το σκόρ με τον Θάνόπουλο(7'λεπτό).

Στό 37'λεπτό διπλασίασε τα τερματά του με τον Πεχλιβανίδη

Στό 73' λεπτό προηγήθηκε με 3-0

Ο εξαιρετικός παίκτης του Ιάσωνα Θανόπουλος όπου άνοιξε το σκόρ για την ομάδα του πολύ νωρίς και έχασε αρκετές ευκαιρίες για καλύτερο αποτέλεσμα
Η ομάδα μας μόνο στο δεύτερο ημίχρονο  κάπως αντέδρασε όπου και έδειξε κάποιες δυνατότητες  και κατάφερε να μειώσει και το σκόρ σε 3-1με τον Μαράλντο Ντονέ στο 85' λεπτό.