Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2012

Νίκη πρόκριση για την Αθλητική Ενωση Μοσχάτου με 1-0 απέναντι στην Α.ΕΝίκαια για το κύπελο της ΕΠΣΠ

Εκτός έδρας νίκη -πρόκριση πέτυχε σήμερα H AEM το απόγευμα επί  της Α.Ε Νίκαιας για το κύπελλο της ΕΠΣΠειραιά.

Η ομάδα μας δεν μπορούμε να πούμε ότι ήταν καλύτερη από την ομάδα της ΑΕ Νίκαιας αλλά κατάφερε να πάρει το αποτέλεσμα-πρόκριση που ήθελε για να μπορέσει να συνεχίσει στον επόμενο γύρο του θεσμού.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν καλύτερη από τον αντίπαλό της όπου μόλις στο 9' λεπτό κατάφερε να προηγηθεί με τον Κοντοπάνο.

Στο 30' λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Παπαγεωργίου  ως οφσάιντ

Στο 44'λεπτο ο Κοντοπάνος σε τετ ατέ με τον τερματοφύλακα έχασε σίγουρο γκολ για να διπλασιάσει τα τέρματα του.

Η επανάληψη ήταν διαφορετική για την ομάδα μας δεν απόδωσε ενώ προηγούνταν όσο έπρεπε και ο αντίπαλος άρπαξε την ευκαιρία και πίεσε πάρα πολύ και μπορούμε να πούμε ότι η ομάδα μας στάθηκε αρκετά τυχερή που δεν ισσοφαρήστηκε. (Η Α.ΕΝίκαια στο 53'λεπτό είχε οριζόντιο δοκάρι , στο 83' έχασε πέναλτι το  απέκρουσε ο Αθανασόπουλος ,και στο 85'λεπτό έχασε σίγουρο γκολ μετά από το λάθος της άμυνα μας)

Στο 73' λεπτό αποβλήθηκε ο Λιόλιος με δεύτερη κίτρινη κάρτα και η ομάδα μας αγωνίστηκε με δέκα παίκτες για το υπόλοιπο του αγώνα.